Oddílové hodnosti

1. oddílu vodních skautů „JIŽNÍ KŘÍŽ“ Cheb

Plavčíkplavčíkem se stává každý nováček, který odevzdá přihlášku do oddílu a zaplatí registraci
Lodníklodníkem se stává každý plavčík, který splnil Nováčkovskou zkoušku
Námořníknámořníkem se stává každý lodník, který splní podmínky 1. stupně – Cesta země
Bocman bocmanem se stává každý námořník, který splní podmínky 1. stupně – Cesta vody
Kormidelníkkormidelníkem se stává každý bocman, který splní podmínky 2. stupně – Cesta vzduchu
Lodivodlodivodem se stává každý kormidelník, který splní podmínky 2. stupně – Cesta ohně.
Velitelvelitelem se stává každý lodivod starší 17 let, pokud splnil podmínky čekatelské zkoušky.
Kapitánkapitánem se stává každý velitel starší 18 let, pokud splnil podmínky vůdcovské zkoušky.
Komodorkomodorem se stává každý kapitán, pokud splnil podmínky kapitánské zkoušky.

Barevné odlišení oddílových hodností

Každý člen našeho oddílu jenž dosáhl jakékoliv oddílové hodnosti má právo (a současně i povinnost) nosit, na pravém rukávu (u švu) skautského kroje, hodnostní označení v podobě stužky, dlouhé 15 cm přeložené v půli, v příslušné barvě.

Plavčíkbez stužky
Lodníkžlutá stužka